C0402C681G4JACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0402C681G4JACAUTO
DigiKey Part Number
C0402C681G4JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C681G4JACAUTO
Description
CAP CER 680PF 16V U2J 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C681G4JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)