ZPDR-28V-S is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 2 400
Datasheet
28 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.059" (1.50mm)
ZPDR-28V-S
DigiKey Part Number
455-2537-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZPDR-28V-S
Description
CONN RCPT HSG 28POS 1.50MM
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.059" (1.50mm)