PUDP-30V-S is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 93
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
Molex
Molex
Amphenol CS (Commercial Products)
30 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.079" (2.00mm)
PUDP-30V-S
PUDP-30V-S
PUDP-30V-S
DigiKey Part Number
455-2479-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PUDP-30V-S
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)