QEDB102Q270F1GV001E
DigiKey Part Number
712-QEDB102Q270F1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QEDB102Q270F1GV001E
Description
CAP CER 27PF 1KV NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QEDB102Q270F1GV001E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)