LRW0805WJ12NGG001E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
12 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 80mOhm Max 0805 (2012 Metric)
LRW0805WJ12NGG001E
DigiKey Part Number
712-LRW0805WJ12NGG001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRW0805WJ12NGG001E
Description
FIXED IND 12NH 600MA 80 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
4.1GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
150 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)