2450BP15B0100001E
DigiKey Part Number
712-2450BP15B0100001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450BP15B0100001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450BP15B0100001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450BP15B0100001E
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 2.2dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2450BP15B0100001E Models
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
2.2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.026" (0.65mm)