TDDD250W334K1GV001E
DigiKey Part Number
709-TDDD250W334K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDDD250W334K1GV001E
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TDDD250W334K1GV001E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)