TDCF500G3R3C1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCF500G3R3C1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
709-TDCF500G3R3C1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
709-TDCF500G3R3C1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCF500G3R3C1GV001T
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.025" (0.64mm)