TCDF250X106K1GV001E is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 70 890
Datasheet
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
TCDF250X106K1GV001E
DigiKey Part Number
709-TCDF250X106K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCDF250X106K1GV001E
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TCDF250X106K1GV001E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)