SCEF502W222K4GF001E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 292 042
Datasheet
2200 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
SCEF502W222K4GF001E
DigiKey Part Number
709-SCEF502W222K4GF001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCEF502W222K4GF001E
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SCEF502W222K4GF001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.225" L x 0.200" W (5.72mm x 5.08mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.150" (3.81mm)