SCED502W102K4GV001E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SCED502W102K4GV001E |
Description | CAP CER 1000PF 250VAC X7R 2211 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 2211 (5728 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SCED502W102K4GV001E Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.225" L x 0.110" W (5.72mm x 2.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.115" (2.92mm) |