EMDF101W334M1GV001E
DigiKey Part Number
709-EMDF101W334M1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-EMDF101W334M1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-EMDF101W334M1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMDF101W334M1GV001E
Description
CAP PASSTHRU 0.33UF 100V 1210
Detailed Description
0.33 µF Feed Through Capacitor 100V 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
EMDF101W334M1GV001E Models
Category
Voltage - Rated
100V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm)
Capacitance
0.33 µF
Height (Max)
0.070" (1.78mm)
Tolerance
±20%