CPC1009NTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CPC1009NTR |
Description | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-100V |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.150", 3.81mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Load 0 V ~ 100 V |
Mfr | Load Current 150 mA |
Series | On-State Resistance (Max) 8 Ohms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Termination Style Gull Wing |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Mounting Type Surface Mount | Package / Case |
Relay Type Photo-Coupled Relay (Photorelay) | Supplier Device Package 4-SOP |
Circuit | Approval Agency CSA, TUV, UL |
Output Type AC, DC | Base Product Number |
Voltage - Input 1.2VDC |