MOT-BL-DRV-300
DigiKey Part Number
2685-MOT-BL-DRV-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOT-BL-DRV-300
Description
BLDC Motor Driver, 300W
Customer Reference
Detailed Description
Brushless 18 ~ 50VDC Supply 15A 48V Load
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
ISL Products International
Voltage - Load
48V
Series
Current - Output
15A
Packaging
Bag
Wattage - Load
300 W
Part Status
Active
Voltage - Supply
18 ~ 50VDC