IMSA-13103S-12Y500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IRISO USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
IMSA-13103S-12Y500
DigiKey Part Number
2248-IMSA-13103S-12Y500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-13103S-12Y500
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.079" (2.00mm)