IMSA-13065S-2-40Y500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IRISO USA Inc.
In Stock: 218
Datasheet
Parametric Equivalent
IRISO USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
40 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
IMSA-13065S-2-40Y500
IMSA-13065S-2-40Y500
DigiKey Part Number
2248-IMSA-13065S-2-40Y500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-13065S-2-40Y500
Description
CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Pitch
0.079" (2.00mm)