IMSA-13065S-2-32Y502 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IRISO USA Inc.
In Stock: 163
Datasheet
Parametric Equivalent
IRISO USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
32 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
IMSA-13065S-2-32Y502
IMSA-13065S-2-32Y502
DigiKey Part Number
2248-IMSA-13065S-2-32Y502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-13065S-2-32Y502
Description
CONN RCPT HSG 32POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Tray
Fastening Type
Locking Ramp
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Features
Retainer
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Pitch
0.079" (2.00mm)