MCM1012B900F06BPDG
DigiKey Part Number
3526-MCM1012B900F06BPDG-ND - Tape & Reel (TR)
3526-MCM1012B900F06BPDGCT-ND - Cut Tape (CT)
3526-MCM1012B900F06BPDGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM1012B900F06BPDG
Description
CMC 300MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 600mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
INPAQ Technology Co., Ltd
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Voltage Rating - DC
10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz