CY7C2663KV18-450BZXC
DigiKey Part Number
CY7C2663KV18-450BZXC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C2663KV18-450BZXC
Description
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II+ Memory IC 144Mbit Parallel 450 MHz 165-FBGA (15x17)
Category
Memory Organization
8M x 18
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
450 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)