PMA SF540S/11SK/11SK/24IN
DigiKey Part Number
3628-PMASF540S/11SK/11SK/24IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMA SF540S/11SK/11SK/24IN
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
2.92mm Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Box
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
24.00" (609.60mm)
Style
2.92mm to 2.92mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Frequency - Max
40 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black, Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C