E1SB32E001502E
DigiKey Part Number
3186-E1SB32E001502ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3186-E1SB32E001502ECT-ND - Cut Tape (CT)
3186-E1SB32E001502EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E1SB32E001502E
Description
XTAL 2016 32MHZ,12P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)