MPRLS0025PA00001AB
DigiKey Part Number
480-7127-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPRLS0025PA00001AB
Description
MICROPRESSURE EVAL BOARD 25 PSI
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MPRLS0025PA00001A MPR Pressure Sensor Evaluation Board
Category
Sensing Range
0 ~ 25 PSI
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Interface
I2C, Serial
Series
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V