CSNV1500N-155
DigiKey Part Number
480-CSNV1500N-155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSNV1500N-155
Description
CURRENT SENSOR HE/CL 1500A
Detailed Description
Current Sensor 1500A 1 Channel Hall Effect, Closed Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
EDA/CAD Models
CSNV1500N-155 Models
Accuracy
±1%
Series
Voltage - Supply
7V ~ 18V
Current - Supply (Max)
200mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C