111-202CBK-H01
DigiKey Part Number
111-202CBK-H01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
111-202CBK-H01
Description
THERMISTOR NTC 2KOHM BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 2k Bead, Glass
Category
Resistance Tolerance
±25%
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Operating Temperature
-60°C ~ 300°C
Series
Length - Lead Wire
0.38" (9.60mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Bead, Glass
Resistance in Ohms @ 25°C