111-202CAK-H02
DigiKey Part Number
480-3114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
111-202CAK-H02
Description
THERMISTOR NTC 2KOHM 3000K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 2k Bead, Glass
Category
B0/50
3000K
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
B25/85
3068K
Series
Operating Temperature
-60°C ~ 300°C
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
0.38" (9.60mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
2k
Package / Case
Bead, Glass
Resistance Tolerance
±25%
Base Product Number
B Value Tolerance
±5.8%