C0402B104K025T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 421 065
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 46 856
Datasheet
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
C0402B104K025T
DigiKey Part Number
4587-C0402B104K025TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C0402B104K025T
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.57mm)