U.FL-2LPHF6-088N2T-A-50
DigiKey Part Number
26-U.FL-2LPHF6-088N2T-A-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-2LPHF6-088N2T-A-50
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 1.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.37mm OD Coaxial Cable 1.969" (50.00mm)
EDA/CAD Models
U.FL-2LPHF6-088N2T-A-50 Models
Length
1.969" (50.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C