U.FL-2LPHF6-088N2T-A-100
DigiKey Part Number
26-U.FL-2LPHF6-088N2T-A-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-2LPHF6-088N2T-A-100
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 3.93"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.37mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
EDA/CAD Models
U.FL-2LPHF6-088N2T-A-100 Models
Length
3.937" (100.00mm)
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C