U.FL-2LPHF6-068N2T-A-500
DigiKey Part Number
26-U.FL-2LPHF6-068N2T-A-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-2LPHF6-068N2T-A-500
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.13mm OD Coaxial Cable 19.69" (500.00mm)
EDA/CAD Models
U.FL-2LPHF6-068N2T-A-500 Models
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C