U.FL-2LPHF6-066N2-A-200
DigiKey Part Number
26-U.FL-2LPHF6-066N2-A-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-2LPHF6-066N2-A-200
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.32mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
U.FL-2LPHF6-066N2-A-200 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
7.874" (200.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
1.32mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C