PQ50S-48S(01)
DigiKey Part Number
H124804-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PQ50S-48S(01)
Description
CONN RCPT HSG 48POS 3.75MM
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert without Contacts Black 48 Position Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PQ50S-48S(01) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Positions
48
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Termination Style
Crimp
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C