IT8M-120P-BGA-0H
DigiKey Part Number
26-IT8M-120P-BGA-0H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8M-120P-BGA-0H
Description
CONN MEZZANINE 120 POS
Detailed Description
190 (120 + 70 Power) Position Connector Plug, Non-Gendered Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT8M-120P-BGA-0H Models
Mounting Type
Surface Mount
Mated Stacking Heights
32mm ~ 46mm
Part Status
Active
Height Above Board
0.285" (7.24mm)