IT8D-120P-BGA-0H
DigiKey Part Number
26-IT8D-120P-BGA-0H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8D-120P-BGA-0H
Description
CONN MEZZANINE 120 POS
Detailed Description
120 Position Connector Plug, Non-Gendered Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT8D-120P-BGA-0H Models
Category
Number of Rows
10
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Mating Side
Connector Type
Plug, Non-Gendered
Mated Stacking Heights
1mm