IT5M-300S-BGA(37)
DigiKey Part Number
26-IT5M-300S-BGA(37)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5M-300S-BGA(37)
Description
CONN INTERPOSER 300 POS
Detailed Description
300 Position Connector Receptacle Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT5M-300S-BGA(37) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Connector Type
Receptacle
Mated Stacking Heights
37mm