Image for IT5HD-100S-BGA(39) is not available
IT5HD-100S-BGA(39)
DigiKey Part Number
26-IT5HD-100S-BGA(39)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5HD-100S-BGA(39)
Description
CONN INTERPOSER 100 POS
Detailed Description
100 Position Connector Receptacle Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT5HD-100S-BGA(39) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Connector Type
Receptacle
Mated Stacking Heights
39mm