Image for IT5-200P-38H(03) is not available
IT5-200P-38H(03)
DigiKey Part Number
26-IT5-200P-38H(03)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5-200P-38H(03)
Description
CONN INTERPOSER 200 POS
Detailed Description
200 Position Connector Interposer Stacking Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT5-200P-38H(03) Models
Mounting Type
Stacking
Mated Stacking Heights
38mm
Connector Type
Interposer
Height Above Board
1.449" (36.80mm)
Number of Positions
200
Base Product Number
Pitch
0.069" (1.75mm)