IT3-200P-17H(04)
DigiKey Part Number
IT3-200P-17H(04)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-200P-17H(04)
Description
CONN INTERPOSER 200POS STACK
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Position Connector Interposer Stacking
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT3-200P-17H(04) Models
Category
Pitch
0.069" (1.75mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Rows
40
Series
Mounting Type
Stacking
Packaging
Tray
Features
Locking
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
15mm ~ 40mm