H.FL75-2LP-084H-A-200
DigiKey Part Number
H.FL75-2LP-084H-A-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H.FL75-2LP-084H-A-200
Description
COAX CBL H.FL TO H.FL 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial H.FL to H.FL 7.874" (200.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
7.874" (200.00mm)
Packaging
Bulk
Overall Impedance
75 Ohms
Part Status
Active
Frequency - Max
1.5 GHz
Style
H.FL to H.FL
Color
Black
1st Connector
H.FL Plug, Right Angle
Features
Shielded
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C