Image for FX11A-100P-SV is not available
FX11A-100P-SV
DigiKey Part Number
FX11A-100P-SV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX11A-100P-SV
Description
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Detailed Description
100 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
FX11A-100P-SV Models
Mated Stacking Heights
2.5mm
Number of Positions
100
Height Above Board
0.084" (2.13mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)