Image for DF9A-25S-1V(69) is not available
DF9A-25S-1V(69)
DigiKey Part Number
DF9A-25S-1V(69)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9A-25S-1V(69)
Description
CONN RCPT 25POS SMD GOLD
Detailed Description
25 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF9A-25S-1V(69) Models
Features
Board Guide
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
25
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)