DF62C-7S-2.2C(11)
DF62C-7S-2.2C(11)
DF62C-7S-2.2C(11)
DigiKey Part Number
H122131-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62C-7S-2.2C(11)
Description
CONN SOCKET HSG 7POS 2.20MM
Detailed Description
7 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62C-7S-2.2C(11) Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Color
Black
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)