DF62C-2S-2.2C(11) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 3 575
Datasheet
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 496
Image for DF62C-2S-2.2C(11) is not available
DF62C-2S-2.2C(11)
DigiKey Part Number
DF62C-2S-2.2C(11)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62C-2S-2.2C(11)
Description
CONN SOCKET HSG 2POS 2.20MM
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62C-2S-2.2C(11) Models
Category
Number of Rows
1
Color
Black
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)