DF51K-12DP-2DS(805)
DigiKey Part Number
26-DF51K-12DP-2DS(805)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF51K-12DP-2DS(805)
Description
CONN HDR 2MM DUAL GLD R/A 12POS
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 12 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
DF51K-12DP-2DS(805) Models
Category
Contact Length - Post
0.118" (3.00mm)
Mfr
Insulation Height
0.248" (6.30mm)
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C