DF40TC-30DS-0.4V(51) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 1 278
Datasheet
30 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
DF40TC-30DS-0.4V(51)
DigiKey Part Number
26-DF40TC-30DS-0.4V(51)TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF40TC-30DS-0.4V(51)
Description
CONN 0.4MM RCPT SMD 30POS
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DF40TC-30DS-0.4V(51) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Features
Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights
1.5mm
Number of Positions
30
Height Above Board
0.057" (1.45mm)
Pitch
0.016" (0.40mm)