DF22BR-4DS-7.92C is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
4 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.312" (7.92mm)
Connectors for the Smart House - Hirose
DF22BR-4DS-7.92C
DigiKey Part Number
H123149-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22BR-4DS-7.92C
Description
CONN SOCKET HSG 4POS 7.92MM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DF22BR-4DS-7.92C Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Obsolete
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.312" (7.92mm)