DF13EA-30DP-1.25V(65)
DigiKey Part Number
26-DF13EA-30DP-1.25V(65)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF13EA-30DP-1.25V(65)
Description
CONN HEADER SMD 30POS 1.25MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 30 position 0.049" (1.25mm)
Mfr
Termination
Solder
Series
Fastening Type
Detent Lock
Packaging
Tube
Insulation Height
0.189" (4.80mm)
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
1A
Style
Voltage Rating
150VAC