DF12NB-30DS-0.5V(51)
DigiKey Part Number
26-DF12NB-30DS-0.5V(51)TR-ND - Tape & Reel (TR)
26-DF12NB-30DS-0.5V(51)CT-ND - Cut Tape (CT)
26-DF12NB-30DS-0.5V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF12NB-30DS-0.5V(51)
Description
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
Detailed Description
30 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF12NB-30DS-0.5V(51) Models
Mated Stacking Heights
3.5mm, 4mm, 5mm
Number of Positions
30
Height Above Board
0.106" (2.70mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)