Image for A3B-24PA-2DSA(51) is not available
A3B-24PA-2DSA(51)
DigiKey Part Number
A3B-24PA-2DSA(51)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A3B-24PA-2DSA(51)
Detailed Description
Connector Header Through Hole 24 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
A3B-24PA-2DSA(51) Models
Contact Length - Mating
0.138" (3.50mm)
Series
Contact Length - Post
0.102" (2.60mm)
Packaging
Bag
Overall Contact Length
0.311" (7.90mm)
Insulation Height
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
200VAC