A3A-32PA-2SV(71) is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Samtec Inc.
Connector Header Surface Mount 32 position 0.079" (2.00mm)
A3A-32PA-2SV(71)
DigiKey Part Number
H10957-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A3A-32PA-2SV(71)
Description
CONN HEADER SMD 32POS 2MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
A3A-32PA-2SV(71) Models
Category
Contact Length - Mating
0.138" (3.50mm)
Mfr
Insulation Height
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
200V
Mounting Type
Mated Stacking Heights
6mm, 8.8mm