2U-012-010A-QFN32-C | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2U-012-010A-QFN32-C |
Description | IC REG BOOST 48V 32QFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 48V 1 Output 32-VFQFN Exposed Pad |
Category | Voltage - Input (Min) 12V |
Mfr | Voltage - Input (Max) 57V |
Series | Voltage - Output (Min/Fixed) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Synchronous Rectifier No |
Part Status Active | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |